Aerolinky Jak-Servis z tragédie u Jaroslavle se vracejí na trh

Ruská letecká společnost Jak-Servis, která přišla o licenci po tragické letecká nehodě u Jaroslavle se po necelém roce vrací zpět na letecký trh. Podle ruského listu Izvestija stačilo firmě k návratu na nebe pouze změnit název a adresu svého sídla. Při nehodě letadla Jak-42 patřícího dopravci Jak-servis u Jaroslavle 7. září loňského roku zahynul celý hokejový tým Lokomotivu Jarolsavl včetně tří českých a jednoho slovenského reprezentanta.

 

Společnost Jak-Servis se vrací na trh pod novým jménem Etalon a své sídlo společnost přestěhovala z Moskvy do Voroněže. Vlastníci a další registrační údaje firmy zůstaly nezměněny.

 

Deník Izvestija se neúspěšně pokoušel s aerolinkami spojit, aby zjistil jaký osud potkal letadla, která pro dopravce pod jeho starým názvem létala.

 

Mluvčí úřadu dohlížejícího na letový provoz Sergej Izvolski uvedl, že společnost nesmí po odebrání licence létat s vlastními letadly. Podle vyjádření expertů z oboru si ale může pronajmout letouny od jiných dopravců, kteří mají platnou licenci.

 

Klíčová slova: Rusko, Jaroslavl, Moskva, Voroněž

 

Publikováno: 01.08.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Aerolinky Jak-Servis z tragédie u Jaroslavle se vracejí na trh

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist