Airbus od Air France létal po revizi v Číně bez 30 šroubů

Letecká společnost Air France musela na krátkou dobu vyřadit z provozu jeden ze svých 18 strojů Airbus A340-300 poté, co letecký mechanik v Bostonu zjistil, že na jednom z panelů trupu chybí 30 šroubů. Na tuto závažnou chybu se ale přišlo až po pěti dnech, kdy letoun stále létal. Předtím byl stroj na celkové technické prohlídce v Číně. Odbory společnosti Air France tak zpochybnily kvalitu revizních prací provedených techniky v Číně.

 

Odbory francouzského národního dopravce dále upozornily na podobný problém z loňského roku, kdy musel být také dočasně stažen z provozu Boeing 747-400, u kterého se zjistilo, že některé stěny tohoto letadla byly při pravidelné prohlídce v Číně přemalovány hořlavou barvou. S tímto vážným porušením bezpečnostních předpisů létal tři týdny.

 

Mluvčí Air France ujistil, že při tomto incidentu nebyla ohrožena bezpečnost letounu ani cestujících, protože podle jeho slov je nedostatečně upevněný panel mezi pravým křídlem a trupem jen vnějším krytem a netýká se nějaké zóny důležitě pro optimální tlak v kabině letadla.

 

Air France posílají své Airbusy A340 už více jak čtyři roky na celkové prohlídky k celosvětově uznávané firmě Taeco-Taikoo Aircraft Engineering v čínském Sia-menu, kde také prodělávají celkové revize Boeingy 747.

 

Klíčová slova: Air France-KLM, Francie, Čína

 

Publikováno: 25.11.2011
Aktualizováno: 25.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Airbus od Air France létal po revizi v Číně bez 30 šroubů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist