Belgie truchlí: Nehodu autobusu ve Švýcarsku nepřežilo 22 dětí

Podle dnešní výpovědi dětí, které nehodu přežily, se řidič autobusu těsně před nehodou pokoušel vyměnit CD nebo DVD v palubním přehtrávači. Policie, která příčinu tragické nehody vyšetřuje ale tuto variantu zatím nepotvrdila. S učitostí bylo dnes naopak vyloučeno, že by za nehodu mohla vysoká rychlost. Nadále tak zůstává okolo nehody řada spekulací, například infart řidiče, nebo technická či lidská chyba.

 

Obrovská tragédie se odehrála včera po 21 hodině ve švýcarském kantonu Valais poblíž hranic s Itálií. V tunelu dálnice A9 u města Sierre havaroval belgický autobus, kterým se vracely děti z lyžařského kurzu ve Val d'Annivers (Švýcarské Alpy) zpět do Belgie. Bilance nehody je zdrcující, 28 mrtvých, z čehož 22 obětí jsou děti ve věku okolo 12 let a dalších 24 dětí bylo zraněno! V autobusu cestovalo celkem 52 osob, při nehodě zahynuli také oba řidiči.

 

Světové agentury informují, že autobus náhle narazil v tunelu do boční zdi a pak se čelně střetl s betonovým výklenkem nouzového odstavného parkoviště. Žádné jiné vozidlo na nehodě údajně podíl nemělo. Přesnou příčinu nehody vyšetřuje švýcarská policie.

 

Na místě nehody zasahovalo celou noc více jak 200 lidí a osm vrtulníků, které transportovaly zraněné do nemocnic v okolních městech. Z 24 zraněných byly 3 děti zraněny vážně. Dvě z nich byly letecky transportovány do nemocnice v Lausanne a třetí na kliniku v Bernu.

 

Belgický velvyslanec ve Švýcarsku Jan Luykx uvedl pro agenturu ATS, že tato tragédie změní celou Belgii, jelikož všechny oběti pocházely ze dvou malých měst. Rodiče dětí by měli během dnešního dne přiletět do Švýcarska dvěma vojenskými letouny, které pro ně vyčlenilo belgické ministerstvo zahraničí.

 

Děti, které při nehodě zahynuly pocházely z města Lommel u nizozemských hranic a Haverlee nedaleko Leuvenu.

 

Klíčová slova: Švýcarsko, Belgie, Itálie, Lausanne, Bern

Poloha

Souřadnice: 46° 17' 9" SŠ, 7° 32' 40" VD

Belgie truchlí: Nehodu autobusu ve Švýcarsku nepřežilo 22 dětí - poloha na mapě
 

Publikováno: 14.03.2012
Aktualizováno: 15.03.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Belgie truchlí: Nehodu autobusu ve Švýcarsku nepřežilo 22 dětí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist