Boeing se 140 pasažéry se po přistání v Guyaně rozlomil

Boeing 737-800 patřící letecké společnosti Caribbean Airlines se při přistání na letišti Cheddi Jagan v Guyaně rozlomil na dvě části. Na palubě letounu bylo 140 cestujících, několik lidí bylo zraněno, ale podle prvních zpráv nikdo nezemřel. Místní úřady uvádějí, že pravděpodobnou příčinou nehody bylo to, že strom nedokázal v dešti včas zastavit na krátké přistávací dráze.

 

K nehodě došlo kolem půl druhé ráno místního času. Záchranáři se stále snaží vyprostit cestující z trosek letadla, ale práci jim stěžuje to, že nemají potřebné vybavení a ani pořádné osvětlení místa nehody. Vážnost zranění a přesný počet zraněných zatím není znám.

 

Pilotům se nepodařilo v deštivém počasí zabrzdit letoun na ranveji a ten se tak zastavil až za ní. I tak se dá ale hovořit o štěstí, protože se stroj zastavil jen pár desítek metrů od 60 metrů hluboké strže. Kdyby do ní letadlo spadlo, tak by následky byly katastrofální.

 

“Byla tam tma, záchranáři nikde, z ničeho nic se objevil jen nějaký taxikář, který si naúčtoval dvacet dolarů za to, že mě odvezl k terminálu. Musela jsem mu je dát, ale v nouzi přece nechcete po lidech, aby platili,“ popisovala nehodu rozhněvaná cestující z letadla Geeta Ramsinghová.

 

Podle informací agentury AP letěl Boeing 737 z New Yorku a před přistáním v Guyaně měl mezipřistání v Port of Spain na Trinidadu, kde mají Caribbean Airlines svou základnu.

 

Klíčová slova: Guyana, New York, Trinidad a Tobago

 

Publikováno: 30.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Boeing se 140 pasažéry se po přistání v Guyaně rozlomil

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist