Do chudinské čtvrti v Medellínu vyváží lidi obří eskalátor

Druhé největší kolumbijské město Medellín se může od včerejška pyšnit světovým unikátem. V pondělí zde byl slavnostně zahájen provoz obřího venkovního eskalátoru, který bude lidi vyvážet do jedné z chudinských čtvrtí na kopci. Donedávna museli po desítky let obyvatelé čtvrti na kopci zdolat při cestě domů několik stovek strmých schodů, což je prý jako vyjít osmadvacet pater v mrakodrapu.

 

Starosta Medellínu Alonso Salazar označil jezdící schody do chudinské 13. městské čtvrti za první masivní veřejný eskalátor pro obyvatele města. „Opravdu se to velmi podařilo, zatím jsem o podobném projektu jinde ve světě neslyšel,“ pochvaloval si Salazar.

 

Obří jezdící schody už také do Medellínu přilákali zástupce z brazilského města Rio de Janeiro, kteří by podobný projekt rádi využili také ve svém městě.

 

Celková délka eskalátoru je 384 metrů a je rozdělen do celkem šesti sekcí. Jeden eskalátor mohou lidé využívat pro cestu nahoru a druhý je zase sveze dolů. Použití jezdících schodů je zcela zdarma a místní úřady spočítaly, že eskalátor zkrátí lidem cestu na kopec z dřívějších 35 minut na pouhých pět. Do budoucna se ještě počítá s tím, že budou oba eskalátory zastřešeny.

 

Klíčová slova: Kolumbie, Medellín, Rio de Janeiro

 

Publikováno: 27.12.2011
Aktualizováno: 27.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Do chudinské čtvrti v Medellínu vyváží lidi obří eskalátor

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist