Do Řecka s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

Ostrov Santorini, větrný mlýn v městečku Oia

Ostrov Santorini, větrný mlýn v městečku Oia

I přes současné ekonomické potíže je Řecko stále vyhledávanou destinací turisty z celého světa – a Čechy nevyjímaje. Je však lepší koupit si zájezd se vším všudy nebo vyrazit po vlastní ose a ubytování, dopravu i stravu si zařizovat sám?

 

Řecko patří do stálé nabídky většiny cestovních kanceláří. Zájezdy – ať už se stravou nebo bez ní – využívá většina turistů mířící za Iónským, Krétským či Egejským mořem. Dovolená v Řecku je lákavá, relativně levná a slibuje zábavu i poznání.

 

Velice oblíbené jsou zejména last minute Řecko, které už tak přijatelnou cenu dovolené srazí ještě níže. Komfort, který cestování s kanceláří nabízí, bývá však často omezující. Ať už v objednané stravě a pevně danými termíny odletů a příletů, tak samotným ubytováním.

 

Nabídka hotelů – ačkoliv je dnes neskutečně široká – se zaměřuje spíše na klasické hotely, penziony a apartmány u moře. Kdo chce vyrazit do vnitrozemí a poznat krásu řeckých měst, musí si ubytování sehnat sám. Naštěstí však existují servery, na nichž je nalezení ubytování v Řecku otázkou okamžiku.

 

Západ slunce nad pláží Navagio

Západ slunce nad pláží Navagio

Ušetřit můžete také na letenkách. Kdo si chce užít cestování, může zvolit místo nízkonákladových aerolinek cestu vlakem a trajektem. Cestování po Evropě je bezpečné a doba jízdy či plavby je v porovnání s cestou do vzdálených končin zanedbatelná.

 

Řecko každopádně nabízí bohatou nabídku zájezdů od cestovních kanceláří i dostatek možností pro samostatné cestování. Při troše hledání uspokojí každého cestovatele i dovolenkáře, který se nechce zabývat zařizováním letenek a ubytování. Řecko je na evropské poměry bezpečná země, takže se rozhodně nemusíte bát vyrazit do Řecka na dovolenou sami.

 

Publikováno: 02.04.2012
Aktualizováno: 02.04.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Do Řecka s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist