Důležité změny při odletech z letiště Václava Havla v Praze

Letiště Václava Havla v Praze

Letiště Václava Havla v Praze

Počet odbavených cestujících na Letišti Václava Havla Praha každý rok roste, a proto musí i letiště Václava Havla v Praze postupně procházet modernizací. Momentálně se na letišti staví modernější a pohodlnější letiště a neustále se hledají další možnosti, jak váš pobyt na letišti zpříjemnit a vylepšit. Jedním z projektů, který je již spojený s dlouhodobým rozvojem letiště, je také přestavba třídírny zavazadel na Terminálu 1 (v termínu od března do srpna 2020). Ta projde kompletní rekonstrukcí, během které se také nainstalují další prvky bezpečnostní kontroly odbavených zavazadel.

Jak se změní proces odbavení? Koho se opatření týká? A kde se dozvědět více informací? Připravili jsme pro vás přehledně všechny informace, aby vás před vaší cestou na letiště a přímo v terminálech nic nepřekvapilo. Procesem odbavení pak projdete bez stresu a můžete si pobyt na letišti užít, ať už nakupováním, s dobrým jídlem a pitím nebo jen relaxováním před letem do vaší cílové destinace.

Změna v odbavení se vás týká pokud letíte s jednou z následujících leteckých společností: Air Arabia, Air Canada Rouge, Air Transat, American Airlines, Bamboo Airlines, British Airways, Bacityflyer, Czech Airlines (pouze do Soulu), Delta, easyJet, Emirates, flydubai, China Eastern, Jet2.com, Korean Air, Qatar Airways, Rossiya, Ryanair, Sichuan Airlines, Ukraine Airlines, United Airlines a Ural Airlines.

Změna se vás netýká v případě, že letíte z Terminálu 1 a vaše letecká společnost není uvedena ve výše zmíněném seznamu. Odlétáte z Terminálu 1, vaše aerolinka je uvedena na seznamu, ale jste odbaveni on-line a máte pouze příruční zavazadlo, které si berete na palubu letadla, nebo letíte z Terminálu 2.

Změna se naopak týká všech cestujících, kteří odlétají z Terminálu 1, jejich letecká společnost je uvedena v seznamu, mají zavazadlo k odbavení a potřebují palubní vstupenku. V tomto případě se musíte odbavit na přepážce v Terminálu 2 a odlétat pak budete z Terminálu 1, kde rovněž projdete pasovou a bezpečnostní kontrolou.

Veškeré informace včetně plánků získáte na tomto odkazu: https://www.prg.aero/checkin2020

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 28.02.2020
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Důležité změny při odletech z letiště Václava Havla v Praze

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist