Expozice ČR zazářila na veletrhu v Pekingu

Karla Šlechtová na veletrhu BITE 2016, foto: czechtourism.cz

Karla Šlechtová na veletrhu BITE 2016, foto: czechtourism.cz

Hned dvě ocenění si přivezli zástupci agentury CzechTourism z jednoho z největších asijských veletrhů Beijing International Tourism Expo (BITE), který proběhl ve dnech 20. - 22. května v čínském Pekingu. Cenu za nejoblíbenější stánek (Most Popular Booth Award) doplnila cena pro nejvíce inovativní expozici (Most Innovative Booth Award).

Stánek České republiky navštívila během své pracovní cesty po Číně také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.


„Česká republika se na takto významné akci prezentovala opravdu skvěle. Chci poděkovat organizátorům, kteří zde představili naši zemi skutečně v tom nejlepším světle. Jsem potěšena fungováním agentury CzechTourism v Číně, kde máme kvalitní zaměstnance. Naše země se i díky dobré prezentaci stává cestovním rájem pro čínské turisty,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která během návštěvy Číny jednala s řadou partnerů zejména o zvýšení počtu bonitních čínských turistů, kteří by mohli navštívit zejména regiony České republiky.

 
Veletrh BITE Peking patří v současné době k nejvýznamnějším veletrhům cestovního ruchu nejen v Číně, ale v celé Asii a je ideální B2B platformou organizovanou již od roku 2003. V letošním roce veletrh navázal na konferenci First World Conference on Tourism for Development, pořádanou World Tourism Organization (UNWTO) a China National Tourism Administration (CNTA). 
Česká republika se zde představila s oficiální expozicí o rozloze 54 m2, ve které svou nabídku prezentovali zástupci Ústeckého kraje a dále několik českých cestovních kanceláří a tour operátorů – společnosti Estec, Consultour, Invia.cz, Eurosino SE a Wings Travel.


„O Českou republiku byl po celou dobu konání obrovský zájem, návštěvníci se zajímali nejen o Prahu, ale také o další, především kulturní památky. Nadšeni byli také z připraveného doprovodného programu – ochutnávek českého piva i moravského vína, velký úspěch zaznamenala pravidelná vystoupení cimbálové muziky,“ přibližuje Tereza Matějková, vedoucí oddělení veletrhů a dodává: „Z obou dvou získaných ocenění máme velkou radost – naše expozice se dokázala prosadit v konkurenci ostatních zemí a díky doprovodným akcím byl stánek doslova obsypán návštěvníky.“


Prezentace v expozici byla doplněna několika vystoupeními na hlavním pódiu a destinační prezentací pro čínské hosted buyers.


Veletrh BITE dosáhl v letošním roce i rekordní návštěvnosti, podle prvních odhadů přesáhl počet příchozích 100 000.

zdroj: czechtourism.cz

Klíčová slova: Čína, Peking, Česká republika

 

Publikováno: 02.06.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Expozice ČR zazářila na veletrhu v Pekingu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist