Granátový útok v belgickém Lutychu, 4 mrtví a 75 zraněných

Tři až čtyři atentátníci dnes po poledni zaútočili na lidi v belgickém městě Lutychu. Útočníci hodili několik granátů na autobusovou zastávku na frekventovaném náměstí Saint Lambert v centru města. Při tomto masakru zemřeli nejméně čtyři lidé, přičemž jedním z mrtvých je jeden z atentátníků. Zraněno bylo nejméně 75 lidí, policisté nyní pronásledují ostatní pachatele útoku, jeden z nich se údajně schovává v prostorách justičního paláce.

 

„Masakr na rušném náměstí rozpoutali asi ve 12:30 tři až čtyři muži, kteří na autobusovou zastávku házeli granáty a stříleli kolem sebe,“ vypověděl pro televizi RTL jeden z očitých svědků útoku.

 

Podle některých belgických zpravodajských portálů byli útočníci ozbrojení vězni, kteří se pokusili o útěk z justičního paláce, jiná verze vypovídá o tom, že se naopak útočníci pokusili nějakého vězně dostat na svobodu.

 

Situace v centru města je stále velmi dramatická, celé centrum je uzavřeno, v ulicích jsou stovky policistů a ve vzduchu krouží policejní vrtulníky. Lidé se schovávají v obchodech, hromadná doprava vůbec nejezdí a policisté vyzývají obyvatele města, aby nikdo nevycházel ven z domu.

 

Klíčová slova: Belgie, Lutych

Poloha

Souřadnice: 50° 38' 42" SŠ, 5° 34' 23" VD

Granátový útok v belgickém Lutychu, 4 mrtví a 75 zraněných - poloha na mapě
 

Publikováno: 13.12.2011
Aktualizováno: 13.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Granátový útok v belgickém Lutychu, 4 mrtví a 75 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist