Holidays Czech Airlines si mnou ruce, budou dopravcem pro KHL

Charterový dopravce a dceřinná společnost Českých aerolinií - Holidays Czech Airlines získala zřejmě nejlukrativnější zakázku ve své historii. Zahraniční média totiž uvádějí, že právě tato česká letecká společnost se má stát oficiálním dopravcem 22 klubů Kontinentální hokejové ligy (KHL). Ruské ministerstvo dopravy začalo vybírat nové aerolinky pro hokejové kluby z KHL po letecké katastrofě u Jaroslavle.

 

„V srpnu Holidays Czech Airlines podepsaly exkluzivní smlouvu o letecké přepravě hokejistů HC Lev Poprad na zápasy základní části KHL. O širší spolupráci s kluby KHL mají Holidays Czech Airlines rozhodně velký zájem. Společnost velmi uvítá, bude-li tato možnost potvrzena příslušnými ruskými institucemi,“ nepřímo potvrdila tuto informaci mluvčí tuzemského dopravce Hana Hejsková.

 

Český dopravce tak ve výběrovém řízení ruského ministerstva dopravy porazilo například ruského giganta Aeroflot a lotyšskou společnost airBaltic.

 

„Aeroflot by zajistil bezpečnost a kvalitu letů, ale je to velmi drahá společnost, proto byla jeho nabídka odmítnuta,“ sdělil ruskému listu Vedomosti jeden z manažerů KHL. Proč byl z výběrového řízení vyřazen lotyšský airBaltic zveřejněno nebylo. Zástupce Aeroflotu již také prohlásil, že je zásadně proti iniciativě ministerstva dopravy.

 

Holidays Czech Airlines nyní už čekají jen na stanovisko ruské vlády, která musí rozhodnutí ministerstva dopravy posvětit. Na ruských vnitrostátních linkách mohou zahraniční aerolinky přepravovat osoby pouze na základě zvláštního povolení a takové povolení zatím ještě žádná zahraniční letecká společnost nezískala.

 

Klíčová slova: Rusko, Holidays Czech Airlines, Aeroflot

 

Publikováno: 24.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Holidays Czech Airlines si mnou ruce, budou dopravcem pro KHL

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist