Ischgl má novou atrakci - lanovou skluzavku pro lyžaře

Lyžařský rezort Ischgl

Lyžařský rezort Ischgl

Dva kilometry dlouhá, 50 metrů vysoká, rychlá až 84 kilometrů za hodinu - to je nová lanová skluzavka Flying Fox „Ischgl Skyfly“, pomocí které se z lyžařů stanou letci. Rakouské lyžařské středisko Ischgl s novým lanovým sjezdem Flying Fox „Ischgl Skyfly“ o jednu zajímavost navíc. Výjimečné je, že na paralelně vedoucích lanových skluzavkách mohou vedle sebe svištět dolů do údolí dvě osoby a díky speciálnímu zařízení s nimi poletí i jejich lyžařské vybavení. Její provoz bude zahájen již 20. listopadu 2016.

Odvážlivci budou vybavení hrudním sedacím pásem, zavěsí se přes kladku na ocelové lano a pak se spustí rychlostí až 84 kilometrů dolů do údolí. Lyžaři se mohou při sjezdu do údolí zastavit u střední stanice lanovky na Silvrettu a zakončit prudký finiš právě díky Skyfly. Tento adrenalinový zážitek ale v žádném případě není vyhrazený pouze pro lyžaře. Start ve výšce 1 683 metrů je dostupný prostřednictvím gondoly i pro nelyžaře.

Po dvou zastávkách se tato trochu jiná jízda do údolí uzavírá přímo na střešní terase dolní stanice lanovky 3-S Pardatschgratbahn (1 376 m. n. m.). O „dávku křiku navíc“ se postarají tři úseky ve výšce 50 metrů díky mimořádně vedené trati, například pod visutým mostem Kitzloch a přes lanovku Fimbabahn.

Až minutu a půl tu setrváte v nejvyšší rychlosti, a to až 84 kilometrů za hodinu. Prudký sjezd do údolí s novou dráhou Ischgl Skyfly stojí 39 euro pro dospělé a 25 euro pro mládež do 17 let. Děti od 8 let s minimální výškou 120 cm se také mohou sklouznout. Vstupenky je možné zakoupit od začátku sezóny online nebo na střední stanici lanovky Silvrettabahn.

zdroj: austria.info

Klíčová slova: Rakousko, Ischgl

 

Publikováno: 10.11.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ischgl má novou atrakci - lanovou skluzavku pro lyžaře

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist