Jih Filipín decimuje bouře Washi, zatím je 250 mrtvých

Jih Filipín zasáhla tropická bouře Washi a její následky jsou tragické, během přívalových záplav, které bouře způsobila, zemřelo nejméně 250 lidí. Dalších 400 lidí se pohřešuje a své domovy muselo opustit více jak 20 tisíc lidí. Počet obětí ale stále každou hodinou stoupá.

 

Nejhorší situace je na druhém největším filipínském ostrově Mindanao, odkud je hlášeno 97 obětí. Záchranáři dokázali vrtulníky a auty z tohoto ostrova evakuovat přibližně dva tisíce lidí.

 

Na jihu Filipín začalo prudce pršet včera večer, hladiny řek velice rychle stouply a z hor se do obydlených údolí začala valit voda s bahnem. Mnoho lidí tato záplavová vlna zastihla ve spánku, což má za následek tak vysoký počet obětí na životech.

 

Tropická bouře, kterou Filipínci nazývají Sendong je doprovázena větrem o rychlosti 75 kilomterů v hodině již dorazila také na třetí největší ostrov Filipín – Negros. Zde je zatím hlášeno 18 mrtvých. Podle meteorologů má tropická bouře Washi dnes večer dorazit na největší filipínský ostrov Palawan. Bouře se přesunuje na jih k Suluskému moři a území Filipín by měla opustit během zítřka.

 

Klíčová slova: Filipíny, Mindanao, Palawan

Poloha

Souřadnice: 8° 28' 60", SŠ 124° 38' 6" VD

Jih Filipín decimuje bouře Washi, zatím je 250 mrtvých - poloha na mapě
 

Publikováno: 17.12.2011
Aktualizováno: 17.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Jih Filipín decimuje bouře Washi, zatím je 250 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist