Jihokorejští vojáci omylem stříleli na letadlo aerolinek Asiana

Airbus A321-200 letecké společnosti Asiana se 119 cestujícími měl při přeletu nad hranicemi KLDR s Jižní Koreou obrovské štěstí. Dva vojáci jihokorejské armády totiž vypálili na prolétající letoun celkem 99 ostrých ran ze svých útočných zbraní K-2 v domnění, že se jedná o nepřátelský stroj z komunistické země. Letadlo bylo ale naštěstí mimo dosah jejich zbraní.

 

Letadlo mělo namířenou pravidelnou linkou z Číny na mezinárodní letiště Inčchon poblíž Soulu. Mluvčí jihokorejského námořnictva uvedl pro agenturu AFP, že se incident odehrál na hranicích obou korejských států.

 

Mluvčí jihokorejského námořnictva dále uvedl, že na letadlo stříleli vojáci ve službě na ostrově Kjotong. “Střelba trvala přibližně deset minut, ale letoun byl mimo dostřel, takže nebyl nijak poškozen,“ upřesnil mluvčí.

 

Vztahy obou znepřátelených zemí jsou ještě více vyhrocené od loňského útoku KLDR na jihokorejský ostrov Jonpchjong. Obě země opevňují svá vzájemné hraniční pásma a Jižní Korea rozmístila v pátek u hranic rakety, které mohou zasáhnout severokorejskou metropoli Pchjongjang.

 

Klíčová slova: Severní Korea, Jižní Korea

 

Publikováno: 18.06.2011
Aktualizováno: 19.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Jihokorejští vojáci omylem stříleli na letadlo aerolinek Asiana

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist