Lavina bahna v Kolumbii zavalila autobus, 20 mrtvých

Velká lavina bahna zavalila u města Manizales v Kolumbii autobus, ve kterém zemřelo 20 cestujících. Sesuv půdy s kameny pohltil autobus ve středu v noci v provincii Caldas.

 

Časté sesuvy půdy v Kolumbii mají na svědomí vytrvalé deště, které zemi sužují již několik měsíců. Lijáky do této země přinesl klimatický jev La Niňa, který se v regionu objevuje vždy po několika letech a nyní ovlivňuje počasí v Kolumbii již od poloviny loňského roku. Od té doby zemřely po celé zemi stovky lidí a dva miliony lidí bylo nuceno opustit své domovy. Tamní vláda označila dlouhotrvající problémy s počasím za nejhorší přírodní katastrofu v dějinách země.

 

Klimatický jev La Niňa vzniká vystupováním studené vody z hloubky na hladinu moře před tichomořským pobřežím Latinské Ameriky. V některých oblastech to způsobuje extrémní sucha a v jiných zase nadprůměrné srážky.

 

Podle meteorologů bude La Niňa trápit zemi až do letošního června, ale srážek by mělo postupně ubývat.

 

Klíčová slova: Kolumbie

 

Publikováno: 15.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lavina bahna v Kolumbii zavalila autobus, 20 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist