Letní Olympijské hry v Tokiu jsou odloženy na příští rok

Tokio - panorama města

Tokio - panorama města

Po několika dnech vyjednávání a nejistoty bylo dnes definitivně rozhodnuto o osudu letních Olympijských her v Tokiu. Hry se letos v létě konat nebudou a měly by se konat příští rok. Dnes se na tomto kroku dohodl japonský premiér Šinzó Abe s šéfem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem v telefonickém hovoru.

Jejich dohodu nyní ještě musí pro formu potvrdit výkonná rada MOV, která se narychlo svolává ke konferenčnímu hovoru. Definitivní však je, že 24. července 2020 se nad Tokiem olympijský oheň nezažehne. Přitom se o téhle možnosti právě výše zmínění nechtěli vůbec bavit a byli přesvědčeni, že hry letos normálně proběhnou. Oba změnili názor až koncem minulého týdne, kdy se na jejich hlavu snesla velká vlna kritiky. Odstartovala ji olympijská šampionka ve skoku o tyči Katerina Stefanidiová, která uvedla, že funkcionáři MOV riskují zdraví všech sportovců, když je nabádají, aby dál normálně trénovali. Zřejmě rozhodujícím faktorem bylo pondělní prohlášení Kanadského olympijského výboru, že jejich sportovci letos do Tokia nepoletí. V podobném duchu se pak vyjádřili také Australané, Poláci a mnoho dalších.

Klíčová slova: Japonsko, Tokio

 

Publikováno: 24.03.2020
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letní Olympijské hry v Tokiu jsou odloženy na příští rok

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist