Lyžařka z ČR se vážně zranila v Rakousku, narazila do rolby

Sedmnáctiletá lyžařka z Prahy se v pátek vážně zranila v rakouském lyžařském středisku Zettersfeld, když během sjezdu najela na okraj vyznačené dráhy, kde narazila do stojící rolby. Mladá dívka se při nárazu do radlice rolby zaklínila a záchranáři ji museli několik minut vyprošťovat. Zraněnou dívku pak do nemocnice v Lienzi dopravil vrtulník.

 

Rakouská televize ORF uvedla, že česká lyžařka nejdříve křižovala sjezdovku, poté najela kraj vyznačené dráhy, kde zrovna stála rolba. I přesto, že měla rolba zapnuté varovné světlo i zvukový signál, lyžařka ji asi přehlédla a narazila do ní.

 

Ve stejný den se velmi vážně zranil další lyžař z Čech, tentokrát v Nízkých Tatrách na Slovensku. Lyžař se těžce poranil, když spadl při sjezdu mimo sjezdovku asi 200 metrů pod vrcholem Předního Derešského kotle. Záchranáři se obávali vážného poranění hlavy, jelikož muž neměl lyžařskou helmu. Záchranáři dopravili zraněného muže na vrchol Chopku, odkud ho vrtulník přepravil do nemocnice.

 

Klíčová slova: Rakousko, Slovensko

 

Publikováno: 29.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lyžařka z ČR se vážně zranila v Rakousku, narazila do rolby

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist