Městem Christchurch dnes opět otřásla zemětřesení

Centrum města Christchurch

Centrum města Christchurch

Tři zemětřesení dnes odpoledne otřásla zemí poblíž města Christchurch na Novém Zélandu, které se dodnes zcela nevzpamatovalo z ničivého zemětřesení o síle 6,3 stupně, které město zasáhlo letos v únoru a zahynulo při něm více než 180 lidí. Po dnešním zemětřesení zatím nejsou hlášeny žádné oběti na životech, ale minimálně dva lidé byli zraněni. Po zemětřesení bylo také uzavřeno mezinárodní letiště, které je vzdáleno asi 12 kilometrů severozápadně od centra města.

 

Poprvé se zem otřásla krátce před 14 hodinou místního času, síla zemětřesení byla 5,8 stupně a jeho epicentrum se nacházelo 26 kilometrů východně od Chrsitchurch v hloubce 4,7 kilometru pod zemským povrchem. Druhé zemětřesení o síle 5,3 stupně udeřilo ve stejné oblasti o osm minut později.

 

Po necelé hodině a půl, když začaly úřady zjišťovat rozsah škod a potencionálních zraněných, udeřilo nejsilnější zemětřesení o síle 5,9 stupně, jehož epicentrum bylo 15 kilometrů do města v hloubce 4,9 kilometru pod zemí.

 

„Zrovna jsme měli s kolegy v práci vánoční přípitek, když z ničeho nic udeřilo první zemětřesení, které trvalo asi dvacet vteřin. Lidé jsou v šoku, věci se zde pomalu vracely k normálu po tom ničivém zemětřesení z února, a teď se stane tohle. Na takové věci si prostě lidé nikdy nezvyknou a je to velká zátěž na jejich psychiku,“ uvedl Gary Moore, který v Christchurch pracuje.

 

Klíčová slova: Nový Zéland, Christchurch

Poloha

Souřadnice: 43° 31' 36" JŠ, 172° 37' 29" VD

Městem Christchurch dnes opět otřásla zemětřesení - poloha na mapě
 

Publikováno: 23.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Městem Christchurch dnes opět otřásla zemětřesení

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist