Muž bude bydlet 80 dní na letišti za odměnu 15 tisíc dolarů

Letiště v kanadském Vancouveru uspořádalo u příležitosti svého 80. výročí neobvyklou soutěž, jejíž vítěz bude muset strávit 80 dní na tomto letišti za což bude poté odměněn částkou 15 tisíc dolarů (270 tisíc korun). Do soutěže se mohl přihlásit každý, kdo byl ochotný strávit na letišti bezmála tři měsíce. Na webové stránky vancouverského letiště umísťovali soutěžící videa, která natočili o životě na tomto letišti a lidé pak pro ně hlasovali. Vítězem se pak s počtem 4128 hlasů stal devětadvacetiletý Kanaďan Jaeger Mah, který už na letišti “bydlí“ od 17. srpna.

 

Mah bydlí v hotelu, který patří k letišti a stravovat se chodí do VIP salonků. „Nemusím spát na lavicích v letištní hale a potkávám tu úžasné lidi,“ uvedl Mah. Ten chodí 14 hodin denně po letišti s digitální kamerou a natáčí příběhy, které se na letišti odehrávají. Každý večer pak nahrané video edituje a umisťuje na Facebook a na svůj blog.

 

„Cílem tohoto projektu je ukázat lidem, co se děje v zákulisí letištního provozu, za kontrolními přepážkami a bezpečnostními kontrolami. Mnoho lidí neví, jak to na letišti chodí a my jim tímto chceme zákulisí našeho letiště přiblížit,“ informovala mluvčí letiště ve Vancouveru Rebecca Catleyová.

 

Mahovo dobrodružství se tak podobá filmu Terminál, kde hlavní roli ztvárnil herec Tom Hanks, který byl nucen nedobrovolně strávit na newyorském letišti JFK několik měsíců.

 

Klíčová slova: Kanada, Vancouver

 

Publikováno: 28.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Muž bude bydlet 80 dní na letišti za odměnu 15 tisíc dolarů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist