Na letišti v portugalském Faru se zřítila část střechy

Na letišti u portugalského města Faro se tento týden v pondělí zřítila po velmi silné bouři část střechy odbavovací haly. Při této nehodě bylo zraněno celkem pět lidí. Mezi zraněnými jsou čtyři zaměstnanci letiště a jeden turista. Jeden ze zaměstnanců byl zraněn vážně. Silný vítr také vymlátilo okna na kontrolní věži letiště.

 

Mezi stovkami turistů vyvolal pád střechy chaos, který trval několik hodin. Většina lidí si stěžovalo na nedostatek informací ze strany letiště a také na to, že i když museli čekat několik hodin, tak nedostali žádné jídlo ani pití.

 

Letiště funguje momentálně na poloviční provoz, což znamená 12 příletů nebo odletů za hodinu. Mluvčí letiště uvedl, že plný provoz na letišti by měl být obnoven v pondělí. Opravy poškozené části střechy odbavovací haly, kontrolní věže a půjčovny automobilů potrvají nejméně tři měsíce.

 

Klíčová slova: Portugalsko, Faro

 

Publikováno: 27.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na letišti v portugalském Faru se zřítila část střechy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist