Na náměstí v Tallinnu spadl včera 24 metrový vánoční strom

Na náměstí v hlavním estonském městě Tallinnu spadl včera odpoledne hlavní vánoční strom. Jedle vysoká 24 metrů a vážící 4,5 tuny spadla na pódium, kde probíhají vánoční umělecké produkce, ale jako zázrakem nebyl při této nehodě nikdo zraněn a překvapivě se nerozbila ani jedna z 9 600 světelných ozdob, které byly na stromu nainstalovány.

 

K pádu stromu, který byl na náměstí vztyčen minulý týden došlo v 15 hodin odpoledne, právě ve chvíli, kdy okolo stromu procházela skupina dětí z nedaleké mateřské školy. Padající jedla je ale naštěstí minula a dokonce ani nepoškodila žádný z vánočních stánků, které jsou okolo vánočního stromu rozmístěny. Policisté zatím přesnou příčinu pádu stromu neznají.

 

K podobné situaci došlo v Tallinnu na Radničním náměstí také loni v listopadu. Tehdy se vánoční strom v půlce zlomil kvůli silnému větru, ani tehdy nebyl nikdo zraněn.

 

Klíčová slova: Estonsko, Tallinn

 

Publikováno: 26.11.2011
Aktualizováno: 26.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na náměstí v Tallinnu spadl včera 24 metrový vánoční strom

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist