Na Novém Zélandu uhořelo 11 lidí v horkovzdušném balónu

Na Novém Zélandu došlo dnes ráno k velké tragédii, při požáru a následném zřícení horkovzdušného balónu zahynulo celkem 11 lidí včetně pilota. Příčina této tragické nehody se zatím vyšetřuje, ale podle prvních informací a výpovědí očitých svědků se balón před přistáním dostal do kontaktu s dráty vysokého napětí.

 

K neštěstí došlo na okraji malého městečka Carterton, které leží ve farmářské oblasti Wairarapa a je vzdáleno asi 80 kilometrů severovýchodně od novozélandské metropole Wellingtonu. Pět manželských párů dostalo vyhlídkový let balónem jako vánoční dárek.

 

„Nehodu nepřežil pilot a dalších deset lidí, kteří na palubě balónu uhořeli. Dva lidé z balónu vyskočili když začal hořet, ale zabili se při pádu na zem,“ uvedl ředitel wellingtonské policie Mike Rusbatch.

 

Jeden z očitých svědků v rozhovoru pro radiovou stanici Radio New Zealand uvedl, že byl zrovna venku před domem na své zahradě, když najednou nad sebou uslyšel hlasité zasyčení. Podíval se do vzduchu nad sebe a spatřil výletní balón, jehož koš byl celý v plamenech.

 

Klíčová slova: Nový Zéland, Wellington

Poloha

Souřadnice: 41° 2' 59" JŠ, 175° 29' 60" VD

Na Novém Zélandu uhořelo 11 lidí v horkovzdušném balónu - poloha na mapě
 

Publikováno: 07.01.2012
Aktualizováno: 07.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na Novém Zélandu uhořelo 11 lidí v horkovzdušném balónu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist