Na Sibiři se zřítil letoun aerolinek UTair, 31 mrtvých

Poblíž sibiřského města Ťumeň se dnes ráno jen několik minut po startu zřítil dvoumotorový letoun ATR-72 ruské společnosti UTair. Na palubě letadla bylo celkem 43 lidí včetně čtyř členů posádky. Při nehodě zahynulo 31 lidí, zbylých 12 lidí se podařilo zachránit. Všichni zranění jsou nyní v kritickém stavu v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Vyšetřovatelé nehody již našli černou skříňku, jejíž data by měla prozradit přesnou příčinu této tragické nehody. Dopravce UTair působí také na území ČR, kde provozuje linku z Brna do Moskvy.

 

Letadlo odstartovalo z ťumeňského mezinárodního letiště Roschino a mělo namířeno do západosibiřského města Surgutu. Kontrolní věž letiště ztratila kontakt s letadlem ihned po jeho startu. Podle vyjádření aerolinek se letadlo krátce po startu pokusilo o nouzové přistání, které se nepodařilo a letoun se zřítil asi 30 kilometrů od letiště a po pádu začal hořet. Na palubě letadla mělo být celkem 40 pasažérů, ale jeden muž přijel na letiště pozdě, což mu zřejmě zachránilo život.

 

Aerolinky vyplatí pozůstalým obětí 2 miliony rublů a uhradí veškeré náklady na jejich pohřby

 

V oficiálním prohlášení aerolinek na jejich webových stránkách vyjadřuje letecká společnost upřímnou soustrast všem příbuzným a pozůstalým cestujících a členů posádky, kteří přišli o život. V prohlášení je dále uvedeno, že aerolinky vyplatí všem pozůstalým dva miliony rublů a současně se také postará o všechny náklady související s pohřbíváním obětí nehody.

 

Na webových stránkách dopravce je také zveřejněn seznam 12 cestujících, kteří nehodu přežili. Pro jejich příbuzné naplánovala společnost UTair speciální charterový let, který odletí dnes ve 14 hodin tamního času ze Surgutu do Ťumeňe, aby mohli příbuzní navštívit své blízké v nemocnici.

 

Dnešní tragická nehoda je podle agentury RIA Novosti nejhorší leteckou katastrofou od loňského září, kdy se v Jaroslavli zřítil letoun s hokejisty Lokomotivu.

 

Klíčová slova: Rusko

Poloha

Souřadnice: 57° 12' 27" SŠ, 65° 12' 27" VD

Na Sibiři se zřítil letoun aerolinek UTair, 31 mrtvých - poloha na mapě
 

Publikováno: 02.04.2012
Aktualizováno: 02.04.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na Sibiři se zřítil letoun aerolinek UTair, 31 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist