Na vánočních trzích v Berlíně se vyskytují otrávené nápoje

Vánoční trh v Berlíně

Vánoční trh v Berlíně

Na tradičních vánočních trzích v německém Berlíně, kam každoročně přijíždějí také stovky Čechů řádí v posledních dnech neznámý pachatel, který nabízí lidem zdarma otrávené alkoholické nápoje. Nápoje obsahují jedovatou látku, která u lidí po její konzumaci způsobuje nevolnost, křeče a také ztráty vědomí. Berlínská média spekulují, že onou nebezpečnou látkou může droga extáze v tekutém skupenství, která se často označuje jako k.o. kapky. Policie zatím ale toto tvrzení nepotvrdila a čeká na výsledky z laboratoře.

 

Otrávený alkohol se na berlínských vánočních trzích objevil poprvé minulý týden ve středu a od té doby je evidováno již 10 otrávených lidí, přičemž několik z nich skončilo v nemocnici.

 

Poslední případ se odehrál v sobotu večer o uplynulém víkendu u Alexandrova náměstí. Zde muž v převleku Santa Clause dal dvěma dívkám papírové kelímky se “šňapsem“. Jedna z dívek celý kelímek vypila a při cestě domů se jí udělalo silně nevolno. Dívka skončila v nemocnici, kde lékaři potvrdili, že v kelímku s alkoholem byla přimíchána neznámá látka, kterou určí až testy v laboratoři.

 

Při předešlých incidentech rozdával otrávené drinky v malých lahvičkách asi 1,8 metru vysoký muž s tmavě blonďatými vlasy. Policie tak nyní prošetřuje, zda se jedná pouze o jednoho stejného pachatele.

 

Provozovatelé vánočních trhů v Berlíně tak varují všechny návštěvníky, aby konzumovali pouze nápoje, které zakoupí u některého ze stánků. Posílena byla také ochranka na trzích a hlídky policie.

 

Klíčová slova: Německo, Berlín

 

Publikováno: 12.12.2011
Aktualizováno: 13.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na vánočních trzích v Berlíně se vyskytují otrávené nápoje

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist