Nalezeny trosky zříceného Suchoje v Indonésii

Indonéští záchranáři dnes našli trosky ruského letadla Suchoj Superjet 100, které včera odpoledne zmizelo z radarů během předváděcího letu. Na palubě bylo podle posledních aktuálních informací 45 lidí. Podle slov záchranářů nejsou na místě nálezu trosek letadla žádné známky o tom, že by někdo nehodu přežil. Trosky letadla objevili záchranáři z vrtulníků v džungli na boční straně vulkánu Mount Salak v nadmořské výšce 1800 metrů. Vulkán leží u města Bogor na západě indonéského ostrova Jáva.

 

K troskám zříceného stroje se zatím dostali jen záchranáři z vrtulníků, protože záchranářům na zemi se zatím k místu nehody nepodařilo dostat kvůli těžko přístupnému terénu.

 

Příčiny pádu letadla nejsou zatím známy. První zkušební let, který proběhl včera dopoledne proběhl naprosto bez problémů. Společnost Suchoj uvádí, že jejich stroj byl v naprosto perfektním technickém stavu. Zaměstnanci letiště v Jakartě, odkud letoun vzlétl uvedli, že počasí bylo dobré s menší mlhou, ale viditelnost byla dostačující.

 

První ruské dopravní letadlo vyrobené po rozpadu SSSR mají ve své flotile aerolinky Aeroflot a Armavia

 

Letadlo Suchoj Superjet 100 je prvním ruským dopravním letadlem, které bylo vyrobeno po rozpadu SSSR. Ve svéh flotile ho v současné době používají letecké společnosti Aeroflot (7x) a Armavia (1x).

 

Dva stroje Suchoj Superjet 100 z flotily Aeroflotu měly již v minulosti menší technické problémy. V prosinci loňského roku měl stroj problém s podvozkem na letišti v běloruském Minsku a kvůli podobnému problému se muselo letos v březnu vrátit letadlo, které letělo na trase Moskva-Astrachaň zpět na moskevské letiště.

 

Klíčová slova: Indonésie, Jáva, Rusko, Jakarta, Minsk, Moskva

Poloha

Souřadnice: 6° 43' 8" JŠ, 106° 43' 60" VD

Nalezeny trosky zříceného Suchoje v Indonésii - poloha na mapě
 

Publikováno: 10.05.2012
Aktualizováno: 10.05.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nalezeny trosky zříceného Suchoje v Indonésii

11.05.2012 00:20 Aviatik
---.net.upcbroadband.cz

Krome obrovske tragedie pro pozustale :( je to i obrovska skoda pro cely letecky prumysl. Snad se pricina nehody brzy objasni a tento ambiciozni projekt bude nadale pokracovat. Kazdy nove uvedeny typ dopravniho letadla na trh je prinosem pro cely prumysl, zvysi se konkurence, poodhali se nove svezi koncepty a napady a vubec, na obloze bude o jednoho fesaka navic. Obrovska skoda teto katastrofy :(

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist