Nehoda luxusních aut v Japonsku: škoda přes 4 miliony dolarů

Na rychlostní silnici Chugoku poblíž města Shimonoseki v prefektuře Jamaguči na japonském ostrově Honšú došlo včera k hromadné dopravní nehodě, která se zapíše do historie, jako jedna z nejdražších automobilových nehod. Na silnici se totiž srazilo dohromady 13 super luxusních vozů jejichž celková cena přesahuje 4 miliony dolarů (76 milionů korun).

 

V hromadné nehodě do sebe postupně narazilo osm vozů Ferrari, dva Mercedesy, Laborghini Diablo, Nissan GT-R a Toyota Prius. Mezi osmi nabouranými Ferrari bylo například dvakrát Ferrari F430, dvakrát Ferrari 360 Modena a dvakrát Ferrari F355.

 

Tato luxusní vozidla patřila partě automobilových nadšenců, kteří zrovna směřovali do města Hiroshima. Podle výpovědi očitých svědků došlo k nehodě tak, že všechna auta jela srovnaná za sebou rychlostí okolo 140 kilometrů v hodině, když vůz Ferrari, který kolonu vedl narazil při předjíždění v zatáčce do středové bariéry a zbylé vozy z kolony do něho postupně narazily.

 

Klíčová slova: Japonsko

 

Publikováno: 05.12.2011
Aktualizováno: 05.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nehoda luxusních aut v Japonsku: škoda přes 4 miliony dolarů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist