Nouzové přistání Boeingu aerolinek UTair: smrt druhého pilota

Boeing 757-200 aerolinek UTair

Boeing 757-200 aerolinek UTair

Boeing 752-200 ruských aerolinek UTair musel tento týden v úterý nouzově přistát na sibiřském letišti v Novosibirsku během letu z Bangkoku do Moskvy, ale ruská média o tom informovala až dnes. Ruská agentura RIA Novosti uvedla, že důvodem nouzového přistání bylo úmrtí druhého pilota na srdeční zástavu. Na palubě bylo celkem 239 cestujících a nikomu z nich se nic nestalo.

 

„Čtyřiačtyřicetiletý druhý pilot Sergej Golev zemřel asi tři hodiny po vzletu,“ uvedla vyšetřovatelka události Anastazia Utočkinová. Mezi cestujícími na palubě byla také lékařka, která se druhého pilota marně snažila zachránit.

 

Hlavní pilot chtěl původně přistát v čínském městě Čcheng-tu, ale jelikož druhý pilot dostal během přistávacího manévru infarkt a zemřel, tak přistál až v Novosibirsku.

 

Některá ruská média přinesla dnes dříve informace o tom, že Golev neletěl v letadle jako pilot, ale jako obyčejný pasažér.

 

Mluvčí pro regionální dopravu ale dnes pro ruský deník Komsomolskaja Pravda uvedl, že pilot byl během letu mezi členy posádky jako rezervní pilot právě pro případ, že by se hlavnímu pilotovy udělalo nevolno.

 

Letecká společnost UTair létá také z České republiky, a sice z letiště Brno Tuřany na moskevské letiště Vnukovo.

 

Klíčová slova: Rusko, Novosibirsk, Bangkok, Moskva

 

Publikováno: 20.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nouzové přistání Boeingu aerolinek UTair: smrt druhého pilota

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist