Orangutani ze zoo v Indonésii mají dovoleno kouřit

V zoologické zahradě Taru Jurug ve městě Solo v Indonésii mají orangutani oproti svým kolegům z ostatních zoo po celém světě jednu výhodu, a sice tu, že si mohou kdykoliv mají chuť zakouřit. Návštěvníci zoo je pravidelně zásobují cigaretami a zaměstnanci proti zlozvyku místních orangutanů nic nenamítají.

 

Poměry v zoo Taru Jurug již také před časem kritizoval ředitel střediska pro ochranu orangutanů Hardi Baktiantoro. Podle jeho slov byla v roce 2009 v této zoo pořízena videonahrávka, na které si mladý samec orangutana v klidu pokuřuje cigaretu společně se svým pětiletým synem. Tento orangutan krátce poté zemřel, ale jeho potomek kouří dodnes.

 

Úplně opačný přístup používá jedna zoologická zahrada v Malajsii, kde chycenou samici orangutana, která byla také závislá na nikotinu, okamžitě umístili do karantény, kde podstupuje odvykací kúru.

 

Orangutani jsou velmi ohroženým druhem zvířat, ve volné přírodě jich žije pouze 50 až 60 tisíc a z toho 90 procent právě v Indonésii.

 

Klíčová slova: Indonésie

 

Publikováno: 22.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Orangutani ze zoo v Indonésii mají dovoleno kouřit

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist