Polsko zavádí kvůli ME ve fotbale kontroly na hranicích

V souvislosti s nadcházejícím ME ve fotbale se Polsko, které je jednou z pořadatelských zemí, rozhodlo pro zavedení dočasných kontrol na hraničních přechodech. Tím dojde k omezení pravidel schengenského prostoru, která jinak umožňují pohyb přes hranice bez kontrol. Z bezpečnostních důvodů je v některých případech možné kontroly na hranicích obnovit. Právě mezinárodní sportovní akce jsou jedním z případů.

 

Polské ministerstvo vnitra rozhodlo, že kontroly na hranicích budou zavedeny od dneška 4. června do 1. července a vztahovat se budou na polské hranice s Českou republikou, Slovenskem a Německem. V případě Česka se toto opatření dotkne 120 hraničních přechodů.

 

Státní hranici tak bude možné překračovat pouze v místě těchto přechodů. Prohlídky se budou provádět namátkově na vybraných přechodech, tam kde nebudou přítomni pohraničníci je možné bez prodlení pokračovat v jízdě.

 

Namátkové kontroly se budou týkat především aut, u kterých bude na první pohled jasné, že vezou fanoušky na fotbal

 

Mluvčí českého policejního prezidia Jan Melša uvádí, že se Poláci při kontrolách zaměří zejména na kontrolu problémových fanoušků a sledování dopravní situace. Podle Melši se budou namátkové kontroly týkat především aut, u kterých bude na první pohled jasné, že v nich jedou fanoušci na fotbal. Rodiny s dětmi tak nemusí mít obavy ze zdržení na hranicích.

 

Je nutné si také uvědomit, že Česká republika bude během fotbalového šampionátu tranzitní zemí především pro fanoušky Itálie a Chorvatska.

 

Polská radio stanice Traffic (frekvence 97,8 FM) bude během konání šampionátu přinášet řidičům aktuální dopravní informace z polských silnic v českém jazyce.

 

Veškeré důležité informace v souvislosti s cestováním na Euro 2012 do Polska se dozvíte zde na stránkách Policie České republiky.

 

Klíčová slova: Polsko, Česká republika, Slovensko, Německo, Itálie, Chorvatsko

 

Publikováno: 04.06.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Polsko zavádí kvůli ME ve fotbale kontroly na hranicích

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist