Při sestupu z Mount Everestu zahynuli v sobotu tři turisté

Mount Everest

Mount Everest

Nejvyšší hora světa Mount Everest má od uplynulé soboty na svědomí další tři lidské životy. Tři turisté zahynuli během sestupu z vrcholku hory na její jižní straně, pohřešovaní jsou také dva šerpové, kteří skupinu při zdolávání hory doprovázeli.

 

Mezi obětmi je jedenašedesátiletý německý doktor Ebehard Schaaf, třiatřicetiletá Kanaďanka žijící v Nepálu Sriya Shah a čtyřiačtyřicetiletá Song Wondin z Jižní Korey. Po čínském a nepálském průvodci se stále pátrá.

 

Lékaři uvedli, že v případě německého turisty bylo příčinnou úmrtí krvácení do mozku v důsledku pobytu ve vysoké nadmořské výšce.

 

''Horolezci často vydají veškeré své síly při výstupu na vrchol hory, ale neuvědomují si, že i na následný sestup je potřeba obrovské množství sil,'' uvedl šerpa Ang Treshing, který je organizátorem horských expedic na Mount Everest.

 

Těla turistů byla objevena ve stejný den, kdy vrchol Everestu zdolala nejstarší žena v historii Tamae Watanabeová

 

Těla tří mrtvých horolezců byla objevena ve stejný den, kdy vrchol Everestu (8 850 metrů) podruhé během uplynulých deseti let zdolala ve svých 73 letech Tamae Watanabeová z Japonska, čímž se stala nejstarší ženou, která kdy na vrcholek hory vystoupala.

 

Období od března do konce května jsou v Nepálu nejlepší podmínky pro výstupy na Mount Everest, v současné době čeká v táborech na úpatích hory na svůj výstup dalších asi 400 horolezců. Od letošního roku zahynulo na nejvyšší hoře světa již pět lidí, na začátku května zde zahynuli dva nepálští šerpové.

 

Klíčová slova: Nepál

 

Publikováno: 21.05.2012
Aktualizováno: 22.05.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Při sestupu z Mount Everestu zahynuli v sobotu tři turisté

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist