Průzkum: Nejlepším městem pro život je letos Melbourne

Melbourne, panorama

Melbourne, panorama

Australské město Melbourne získalo titul nejpříjemnějšího města k životu pro rok 2010, čímž sesadilo z tohoto trůnu kanadský Vancouver, který tomuto žebříčku dominoval posledních devět let a letos na něho zbyla až třetí příčka. Na druhou pozici se totiž dostala rakouská Vídeň.

 

Tento průzkum každoročně již od roku 2002 vyhlašuje poradenská společnost The Economist Intelligence Unit a města jsou posuzována podle následujících pěti kritérií: infrastruktura, zdravotnictví, stabilita, kultura, životní prostředí a vzdělávání. První desítce letos kralují kanadská a australská města.

 

Vancouver dostal letos nižší hodnocení infrastruktury kvůli častým uzavírkám na frekventované dálnici, což ho odsunulo na třetí pozici. Žebříček má celkem 140 míst a poslední místo patří letos zimbabwskému Harare.

 

Takto vypadá pořadí žebříčku prvních 10 měst pro rok 2010: 1. Melbourne (Austrálie), 2. Vídeň (Rakousko), 3. Vancouver (Kanada), 4. Toronto (Kanada), 5. Calgary (Kanada), 6. Sydney (Austrálie), 7. Helsinki (Finsko), 8. Perth (Austrálie), 9. Adelaide (Austrálie), 10. Auckland (Nový Zéland).

 

Klíčová slova: Melbourne, Vancouver, Vídeň

 

Publikováno: 31.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Průzkum: Nejlepším městem pro život je letos Melbourne

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist