Qantas dnes pozastavil na dobu neurčitou všechny lety

Australský národní dopravce Qantas zastavily dnes od 09:00 našeho času všechny lety na domácích i zahraničních linkách včetně své charterové dceřinné společnosti Jetstar kvůli sporu s odbory. Qantas je ve sporu s odborovými svazy ohledně mezd a pracovních podmínek zaměstnanců. Do tohoto sporu se hodlá vložit také australská vláda.

 

Generální ředitel Qantasu Aalan Joyce uvedl v rozhovoru pro novináře, že požadavky odborů byly nerozumné a on neměl jinou možnost. „K tomuto jsme byli přinuceni kvůli škodám, které způsobily tři odborové svazy a je mi velice líto, že byl nutný tento průběh.“

 

Jak dlouhou zůstanou letadla aerolinek Qantas na zemi zatím není jasné. Letecká společnost Qantas je druhou nejstarší leteckou společností na světě, týdně provozuje 5500 vnitrostátních letů a asi tisíc letů na mezinárodních linkách. Při zastavení všech letů tak Qantas přijde zhruba o 20 milionů australských dolarů denně (asi 373 milionů korun).

 

Klíčová slova: Austrálie, Qantas

 

Publikováno: 29.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Qantas dnes pozastavil na dobu neurčitou všechny lety

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist