Ruští fanoušci by mohli na zápasy fotbalového ME létat zdarma

Fotbalisté Ruska budou mít zřejmě na letošním mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině velkou podporu svých fanoušků přímo v ochozech na stadionu. Důvodem je to, že ruský předseda vlády Vladimir Putin začal s leteckými dopravci Aeroflot a Transaero projednávat možnost, že by tyto dvě aerolinie přepravovaly fanoušky národního týmu na zápasy v rámci evropského šampionátu zcela zdarma. Obě společnosti tuto možnost zatím neoficiálně přislíbily.

 

Putin se k tomuto štědrému kroku rozhodl minulý týden během návštěvy prezidenta FIFA Seppa Blattera a prezidenta UEFA Michela Platiniho v Moskvě. Během jejich návštěvy s nimi Putin řešil problém velmi drahých letenek z Ruska do hostitelských zemí šampionátu.

 

Vedení obou oslovených aerolinek zatím naznačily, že by skutečně mohli na zápasy dopravovat fanoušky na zápasy zdarma, ale ještě však nejsou dořešeny všechny detaily. Rusové ale zatím berou tuto lákavou nabídku s rezervou, protože je dost možné, že se opět jedná o jeden z mnoha zviditelňujících tahů premiéra Putina před prezidentskými volbami, které se budou konat letos 3. března.

 

Právě s týmem Ruska se v základní skupině utkají také fotbalisté České republiky, se kterými budou hrát 8. června 2012 od 20:45 na stadionu v polské Vratislavi (Wroclawi).

 

Klíčová slova: Rusko, Aeroflot, Polsko, Ukrajina, Wroclaw, Česká republika

 

Publikováno: 24.01.2012
Aktualizováno: 24.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ruští fanoušci by mohli na zápasy fotbalového ME létat zdarma

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist