Slovensko uzavře hranice a všechna tři letiště

Bratislava a řeka Dunaj

Bratislava a řeka Dunaj

Slovensko dnes radikálně zpřísnilo opatření kvůli šíření epidemi koronaviru. Od páteční 7 hodiny ranní budou uzavřeny hranice (s výjímkou hranic s Polskem), školy, letiště a omezen bude provoz nákupních center. Hranice Slovenska bude hlídat armáda a vstup do země bude povolen pouze lidem, kteří mají v zemi trvalý pobyt, přechodný pobyt nebo jiné povolení k pobytu. Trojice mezinároních letišť v Bratislavě, Košicích a v Popradě bude uzavřena.

Omezena bude také mezinárodní i vnitrostátní valková a autobusová přeprava. Ministrině vnitra Denisa Saková informovala o schůzkách s ministerstvem hospodářství o možnosti zrušení všech zájezdů cestovních agentur. Zahraniční turisté, kteří jsou momentálně na Slovensku budou moci normálně odcetsovat domů. Každý občan slovenské republiky, který se vrátí do své vlasti ze zahraničí bude muset do 14ti denní karantény.

Klíčová slova: Slovensko

 

Publikováno: 12.03.2020
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Slovensko uzavře hranice a všechna tři letiště

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist