Sněhová bouře Joachim trápí Evropu, zabila už dva lidi

Nad západním územím Evropy dnes řádí sněhová bouře Joachim doprovázená silným větrem, který místy dosahoval rychlosti až 183 kilometrů v hodině. Nejvíce bouře ochromila naše západní sousedy v Bavorsku, kde zabila jednoho muže, ale nemalé potíže způsobila také ve Španělsku, Francii a Švýcarsku.

 

V Bavorsku zemřel při odklízení sněhu sedmapadesátiletý muž, ve Španělsku má Joachim na svědomí také jeden lidský život a dalších nejméně devět lidí bylo zraněno. Ve výše položených místech Bavorska přinesla bouře velké množství sněhu, takže úřady zde nařídily vozidlům používat sněhové řetězy.

 

Na bavorských letištích zatím nebyl provoz nijak omezen, ale například v Mnichově se pořadatelé z bezpečnostních důvodů rozhodli uzavřít zimní festival Tollwood. Ve Francii byl uzavřen park Versailles u Paříže a ve Štrasburku byl vydán zákaz otevřít vánoční trhy a stejné opatření platilo také v německém Frierdichshafenu nedaleko švýcarských hranic. Mezi německými městy Kaiserslautern a Saarbrücken byl přerušen provoz na železnici.

 

Ve Španělsku, konkrétně ve městě Almansa zemřel při bouři sedmdesátiletý důchodce, na kterého spadla střecha z jeho domu. Dalších devět lidí bylo zraněno na území Baskicka. Mezinárodní letiště ve Vigu, San Sebastianu a Bilbau byla nucena zrušit dohromady 18 letů.

 

Ve Švýcarsku bylo kvůli silnému větru uzavřeno hned několik lyžařských středisek a kvůli až dvoumetrovým vlnám byla také zastaveny veškerá lodní doprava na Ženevském jezeře.

 

Bouře Joachim dorazila v odpoledních hodinách také do České republiky. Nejvážnější problémy působí bouře na severu Čech, zejména v Libereckém kraji, kde stále hustě sněží a zuří tu velmi silný vítr, díky němuž se na silnicích tvoří sněhové jazyky.

 

„Nejhorší situace je v okolí Jablonce nad Nisou, Cvikova, Nového Boru, Kamenického Šenova, Desné, Tanvaldu, Smržovky a Nové Vsi,“ uvedl náměstek ředitele krajské zprávy silnic Petr Šén.

 

Klíčová slova: Německo, Španělsko, Francie, Švýcarsko, Česká republika

 

Publikováno: 16.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sněhová bouře Joachim trápí Evropu, zabila už dva lidi

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist