Sněhová kalamita v Rakousku odřízla některé obce od světa

Sněhová kalamita odřízla spolkovou zemi Vorarlbersko na západě země od zbytku Rakouska. Po uzávěrce rychlostní silnice S16, která spojuje obce Langen a Wald am Alberg, byl uzavřen také Arlberský tunel. Tunel pod horským masivem Arlberg spojuje Tyrolsko s Voralberskem a se svou délkou čtrnáct kilometrů patří mezi nejdelší tunely v Rakousku. V oblasti Vorarlberska byl navíc vyhlášen druhý nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí.

 

Do Vorarlberska se tak v současné době z hlavních tahů z Tyrolska nedá dostat po silnici, ani po železnici. Provoz železnice přes Alrberg byl uzavřen.

 

Na území Vorarlberska a sousedního Tyrolska napadlo během noci na dnešek až 60 centimetrů sněhu, což znamená, že od čtvrtka z minulého týdne napadly v horských oblastech až tři metry nového sněhu. Několik obcí je díky silnicím, které zavalily laviny zcela odříznuto od zbytku světa. Místní úřady již proto uvažují o odstřelu lavin, který by pomohl k obnovení provozu na silnicích.

 

Příděl velkého množství nového sněhu způsobil vážné problémy například u lyžařských středisek St. Christoph a Warth. Ještě hůře na tom jsou oblíbené ski areály Ischgl a Galtür, které jsou kvůli záplavám sněhu a hrozbě lavin zcela odříznuta. Vydat se nyní do horských oblastí bez sněhových řetězů je podle rakouské policie sebevražda.

 

Klíčová slova: Rakousko, St. Christoph, Warth, Ischgl, Galtür

 

Publikováno: 09.01.2012
Aktualizováno: 09.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sněhová kalamita v Rakousku odřízla některé obce od světa

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist