Světový unikát v Bolívii: hotel postavený ze soli včetně nábytku

Turisté z celého světa směřují do jihoamerické Bolívie především kvůli největší solné pláni na světě Salar de Uyuni, ale málokdo z nich ví, že se uprostřed této planiny o rozloze skoro 11 tisíc kilometrů čtverečních nachází další světový unikát, a sice hotel Palacio de Sal Hotel & Spa, který je celý postaven ze soli, včetně jeho interiéru a je tak jediným hotelem tohoto typu na světě.

 

Moderní hotel leží v blízkosti města Colchani a postaven byl v roce 2007. Na stavbu hotelu bylo použito přes milion solných kvádrů, které byly místo cementu spojeny speciální směsí soli a vody. všechny podlahy, stropy, zdi a většina nábytku, jako například židle postele a také některá světla, jsou vytvořené pouze ze soli. V hotelu je celkem 16 pokojů, přičemž každý z nich má vlastní koupelnu, solárium a topení.

 

Hotelovým hostům je dále k dispozici, sauna, pára, vířivka a bazén se slanou vodou v hotelových lázních. Pro návštěvníky, kteří se nespokojí pouze s relaxováním v sauně a vířivce nabízí hotel devítijamkové golfové hřiště, které navrhl uznávaný francouzský architekt Christian Pensu. Hřiště je ale otevřené pouze mimo období dešťů, tedy od května do listopadu.

 

„Je to úžasné, když sem návštěvníci přijdou poprvé. Nevěří tomu, že je všechno udělané ze soli, takže se vždy najde nějaký jedinec, který si pro ověření olízne nábytek,“ uvádí průvodce cestovní agentury Michel Rochna.

 

Klíčová slova: Bolívie

 

Publikováno: 03.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Světový unikát v Bolívii: hotel postavený ze soli včetně nábytku

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist