Těchto deset míst by mělo být turistickým hitem roku 2012

Al Khazneh v Petře

Al Khazneh v Petře

Zátoka Ha Long

Zátoka Ha Long

Prestižní britský cestovatelský magazín Condé Nast Traveller sestvail žebříček deseti míst, které by si v letošním roce 2012 neměl nechat ujít žádný správný turista a cestovatel. Mezi turistické hity letošního roku se tak zařadily například doposud málo objevené regiony, jako je Arktida, nebo země, kam se lidé báli cestovat kvůli politické nestabilitě (Srí Lanka, Barma) a také světoznámá místa, která se mění díky architektuře nebo důležitými událostmi.

 

Mezi deset nejžhavějších turistických a cestovatelských míst pro rok 2012 patří:

 

Vietnam - nabízí překrásné pláže, chutné jídlo a dostupné ubytování. Zde by měl každý navštívit především ostrov Phu Quoc, jehož většinu zabírá národní park s tropickou džunglí.

 

Barma - byla po několik let zcela uzavřena pro zahraniční turisty, ale po propuštění opoziční političky Su Ťij z domácího vězení se situace pro turisty v této asijské zemi výrazně zlepšila. Barma nabízí krásná jezera, hory, pagody, exotickou faunu a flóru a buddhistické chrámy.

 

Chrám ve skalním městě Petra

Chrám ve skalním městě Petra

Jordánsko - pozoruhodná země, jejíž území je převážně tvořeno náhorní plošinou a nekonečnými pouštěmi. Jednoznačnou turistickou dominantou Jordánska je sklaní město Petra a Mrtvé moře.

 

Srí Lanka – severní a východní část země byla donedávna turistům zapovězena díky působení militantní skupiny Tamilských Tygrů. Skupina ale po třiceti letech vzdala svůj odboj proti vládě, a tak se turistům naskýtá možnost podívat se na téměř nedotčené a pohádkové pláže.

 

Kolumbie – tato jihoamerická země se žádnému přehnanému náporu turistů prozatím netěší. Letos je zde ale turistům nabízena cesta Coffee Triangle, což je výuka kávového umění na haciendě San Alberto. Dalším turistickým lákadlem je Hay Festival, který se koná od 26. do 29. ledna v Cartageně.

 

Londýn – patří k jednomu z turisty nejnavštěvovanějších měst na světě a letos se zde navíc konají dvě velkolepé události. První z nich nastane v červnu, kdy budou Britové oslavovat 60. výročí nástupu královny Alžběty na trůn a hned v červenci budou v Londýně zahájeny 30. letní olympijské hry (26. července – 12. srpna).

 

Velký bariérový útes

Velký bariérový útes

Velký korálový (bariérový) útes – jeden ze sedmi nových divů světa a největší korálový útes světa. Útes patří k jedné z nejbohatších biologických oblastí světa a od roku 1981 je zapsán na seznamu UNESCO. Útes je přes 2000 kilometrů dlouhý a 2 až 150 kilometrů na šířku. Jedná se o jedinou stavbu živých tvorů, která je na Zemi viditelná z Měsíce.

 

Arktida – slibuje letos během ledna a února nejlepší podmínky pro pozorování polární záře za poslední desetiletí.

 

Abu Dhabi, mrakodrapy ve městě

Abu Dhabi, mrakodrapy ve městě

Abú Dhabí – hlavní město Spojených arabských emirátů se doslova mění před očima. Stále zde vyrůstají velkolepé stavby a na ostrově Saadiyat probíhá výstavba muzejní čtvrti, kde má vyrůst nový Guggenheim a Louvre.

 

Marrákeš – je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Maroku. Stále oblíbenějším místem se zde stává čtvrť Hivernage se stylovými restauracemi evropského typu a od 29. února do 4. března bude město hostitelem kulturní přehlídky – Marrákešské bienále.

 

Klíčová slova: Vietnam, Barma, Jordánsko, Srí Lanka, Kolumbie, Cartagena, Londýn, Austrálie, Spojené arabské emiráty, Abú Dhabí, Maroko, Marrákeš

 

Publikováno: 03.01.2012
Aktualizováno: 03.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Těchto deset míst by mělo být turistickým hitem roku 2012

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist