Tragický vyhlídkový let kolem Mt. Everestu, 19 mrtvých

Tragicky skončil včera vyhlídkový let kolem nejvyšší hory světa Mount Everestu. Letoun Beechcraft 1900D nepálských aerolinek Buddha Air s 19 lidmi narazil před přistáním na mezinárodním letišti Tribhuvan u města Káthmándú do skály a zřítil se. Při nehodě zemřelo všech 16 cestujících včetně 3 členů posádky.

 

„Letadlo se vracelo z vyhlídkového letu okolo Mount Everestu, když za hustého deště, silného větru a mlhy narazil do hor asi 12 kilometrů od letiště a rozbil se na malé kousky,“ uvedl mluvčí nepálské policie Binod Singh.

 

Tři zahynulí členové posádky byli nepálské národnosti, stejně jako další tři turisté. Deset turistů bylo indické národnosti, dva americké a jeden japonské národnosti.

 

Podobné neštěstí se odehrálo také v srpnu, kdy se malé vyhlídkové letadlo se 14 cestujícími také zřítilo při vyhlídkovém letu přímo u Mount Everestu. Tehdy také zemřeli všichni lidé na palubě.

 

Klíčová slova: Nepál, Káthmándú

 

Publikováno: 26.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tragický vyhlídkový let kolem Mt. Everestu, 19 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist