Turecké město Van zasáhlo další silné zemětřesení

Není tomu ještě ani měsíc, co východní část Turecka postihlo silné zemětřesení o síle 7,3 stupně, když včera večer zasáhlo město Van ve stejné části země další zemětřesení o síle 5,7 stupně. O život přišlo nejméně sedm lidí a až sto lidí zůstalo uvězněno pod troskami budov. Ve městě Van se včera zřítilo celkem 25 budov, mezi kterými byly také dva hotely a škola.

 

Záchranářům se z trosek spadlých budov podařilo zatím zachránit 23 lidí, většina těchto budov byla od minulého zemětřesení z 23. října neobydlena. Místní úřady uvádějí, že v jednom ze zničených hotelů bylo ubytováno až 70 lidí, kteří jsou stále pohřešováni. Druhým zříceným hotelem, je nejznámější hotel ve městě – Byram, který byl loni kompletně zrekonstruován.

 

Turecké televizní stanice hlásí, že v jednom z hotelů bylo ubytováno několik novinářů, kteří přinášeli informace o říjnovém zemětřesení. Ve druhém spadlém hotelu pak byl zase ubytován tým záchranářů.

 

Zemětřesení udeřilo na město včera ve 20:23 našeho času a bylo doprovázeno dalšími slabšími otřesy. Epicentrum zemětřesení bylo 16 kilometrů jižně od města Van v hloubce 4,8 kilometru, informovala americká geologická služba USGS.

 

Klíčová slova: Turecko

 

Publikováno: 10.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Turecké město Van zasáhlo další silné zemětřesení

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist