Turistické informační centrum v Praze zaznamenalo rekord

Pobočka CzechTourism na Staroměstském náměstí

Pobočka CzechTourism na Staroměstském náměstí

Informační centrum agentury CzechTourism, které je na stejném místě v srdci Prahy již od roku 2007, navštívilo během roku 2016 poprvé více než 250 tisíc turistů.

Většinu návštěvníků tvoří zahraniční turisté, pro které slouží infocentrum jako vstupní brána do našich regionů či místo pro rozšíření obzorů za hranici metropole,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Celkové číslo 250 tisíc turistů vyjadřuje počet návštěvníků infocentra, které zaznamenal elektronický optický systém ve vstupních dveřích. Z celkového počtu návštěvníků činí podíl Čechů přibližně 15 – 20 %. „Domácím turistům slouží infocentrum jako každodenní veletržní prostor v oblasti domácího cestovního ruchu. Novinky v průběhu celého roku ze všech regionů lákají také profesionály, jakými jsou průvodci, zástupci CK, turistické spolky a organizátoři cest po České republice,“ doplňuje Jan Kratochvíl, vedoucí oddělení informačního centra.

Národnostní složení zahraničních návštěvníků se v posledních letech zásadně nemění. I v roce 2016 přijelo do Prahy nejvíce lidí z Německa, Spojených států amerických a Spojeného království.

Zajímavé až absurdní, ovšem velmi vážně míněné dotazy, se čas od času objevují a pracovníci infocentra si s nimi musí poradit. Běžné jsou dotazy týkající se dopravy typu: „Které metro jede do Českého Krumlova.“ Jeden z návštěvníků si byl také jist, že z nábřeží odjíždí parník do Vídně, neboť již zde v minulosti byl a tento výlet podnikl. Dotaz zda „je nutné být v ČR očkován proti vzteklině, protože je v jeskyních hodně netopýrů“ je jeden z praktičtějších dotazů od turistů.

Návštěvníci se nejčastěji ptají na cestu, polohu a vzdálenosti. S tím souvisejí dopravní spojení na daná místa, časy odjezdů a parkování. Často také chtějí lidé vědět, na jakých místech zaplatí za služby nejméně. Také přibývá stále více lidí, kteří se ptají jednoduše na to, co mají v místě dělat, kam jít, co neminout. Hledají bankomaty, směnárnu, toalety, či nejbližší zastávku MHD.

Do infocentra zavítají návštěvníci z celého světa. Nejvzdálenějším místem je Nový Zéland. Odtud a z Austrálie přijíždějí skuteční cestovatelé, kteří si rádi projedou celé Česko křížem krážem. Turisté z exotických destinací, kteří chtějí poznat Česko a naši kulturu, mají opravdu mnoho dotazů. „Ať již jde o rodinu z Mongolska či fajnšmekry z Indonésie, kteří více než cokoli jiného chtějí zkusit lyžovat na přírodním sněhu“, dodává Jan Kratochvíl.

Pro cizince z jiných kultur jsou infocentra agentury CzechTourism skvělým místem, kde se dozvědí o celé republice z pohledu turistických cílů, gastronomie, tradic a způsobu života.

zdroj: czechtourism.cz

Klíčová slova: Česká republika, Praha

 

Publikováno: 02.03.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Turistické informační centrum v Praze zaznamenalo rekord

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist