Turistický tahák ve Švýcarsku: Lanovka ve stylu cabrio

Švýcarská hora Stanserhorn ležící v Urnských Alpách má novou turistickou atrakci, kterou jinde ve světě nenajdete. Jedná se o novou lanovku CabriO, jejíž unikátem, jak už její název napovídá je otevřená střecha. Tato nová kabinová lanovka se dá přirovnat k proslulým londýnským double-deckerům s otevřenou střechou.

 

Lidé tak mohou při jízdě na vrchol hory vylézt na střechu kabiny a kochat se úchvatným panoramatickým pohledem na ostatní vrcholky hor. Také si mohou vychutnat svěží horský vzduch a v neposlední řadě vystavit své obličeje příjemnému sluníčku.

 

Obousměrná jízdenka pro dospělého přijde na 1428 korun, pokud si přivstanete ušetříte 210 korun

 

Kapacita dolní kabiny lanovky je 60 osob, na střechu kabiny se vejde 30 osob, které na ni mohou vylézt po elegantním schodišti. Dolní stanice lanovky se nachází v nadmořské výšce 711 metrů a její horní stanice na vrcholu hory je ve výšce 1850 metrů. Lanovka se pohybuje rychlostí osm metrů za sekundu, takže 2,3 kilometru dlouhou cestu na vrchol zdolá za šest minut a čtyřiadvacet sekund.

 

Podle údajů na webových stránkách lanovky je její přepravní kapacita 465 osob za hodinu. Náklady na její stavbu přišly na 28,1 milionů švýcarských franků ( necelých 600 milionů korun).

 

Jízdenky na unikátní lanovku nejsou ale vůbec levnou záležitostí. Dospělá osoba zaplatí za obousměrnou jízdu 68 franků (1428 korun), dítě pak 34 franků (714 korun). Ti turisté, kteří si přivstanou mohou ušetřit. Mezi 8:15 a 9:15 jsou veškeré jízdenky levnější o 10 franků, tedy 210 korun.

 

Klíčová slova: Švýcarsko

 

Publikováno: 25.10.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Turistický tahák ve Švýcarsku: Lanovka ve stylu cabrio

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist