U Chile se zřítil do moře armádní letoun s 21 pasažéry

Nedaleko souostroví Juana Fernándeze v Tichém oceánu havaroval včera chilský armádní letoun CASA 212 s 21 lidmi na palubě. Mezi pasažéry bylo mimo jiné pět členů štábu chilské televize TVN. Záchranářům se zatím podařilo nalézt jen pár trosek letadla, takže se domnívají, že všech 21 lidí zahynulo.

 

Letadlo se podle vyjádření chilského ministra obrany Andrése Allamanda dvakrát neúspěšně pokusilo o přistání a pak poblíž souostroví zmizelo z radarů. Místní úřady uvádějí, že letadlo vzlétlo z města Santiago de Chile ve 14 hodin místního času a řídící věž s ním ztratila kontakt o čtyři hodiny později.

 

Velitel záchranářů, kteří na místo nehody ihned zamířili uvedl, že se v okolí žádné trosky letadla nenašly, ale starosta souostroví Juana Fernýndeze Leopoldo González uvedl v rozhovoru pro televizi TVN, že asi kilometr od ostrovů byly nalezeny části letounu včetně zavazadel cestujících.

 

Souostroví Juana Fernándeze leží ve vzdálenosti asi 660 kilometrů od břehů Chile a lidé je nejvíce znají ze světoznámého románu Robinson Crusoe od spisovatele Daniela Defoe.

 

Klíčová slova: Chile

 

Publikováno: 03.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: U Chile se zřítil do moře armádní letoun s 21 pasažéry

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist