U dvou z Kanárských ostrovů se bude možná težit ropa

Pájara, obec na ostrově Fuerteventura

Pájara, obec na ostrově Fuerteventura

Lanzarote, pláž Papagayo

Lanzarote, pláž Papagayo

Kanárské ostrovy patří mezi nejoblíbenější destinace turistů z Evropy, ale brzy by to mohlo být úplně naopak. Španělská vláda totiž povolila společnosti Repsol průzkum a potenciální výstavbu ropných plošin u turisticky oblíbených ostrovů Lanzarote a Fuerteventura.

 

Obyvatelé i starostové obou ostrovů se proti rozhodnutí španělské vlády hlasitě bouří. Mají velké obavy z ropných skvrn, které by mohly zasáhnout místní pláže, což by mělo tragický dopad na cestovní ruch, který je pro oba ostrovy z hlediska ekonomiky klíčový.

 

''Rozhodnutí vlády nejde dohromady s filozofií udržitelného turistického ruchu, kterou vyznáváme. Jediný, kdo bude z této situace těžit, je společnost Repsol,'' uvedl regionální ministerský předseda Paulino Rivero.

 

Fuerteventura, surfaři u pobřeží

Fuerteventura, surfaři u pobřeží

''Jakákoli ropná havárie by nezruinovala jen probíhající turistickou sezonu, ale jméno Kanárských ostrovů by už měli lidé navždy spojeno s ropou,'' prohlásil zástupce konglomerátu cestovních kanceláří Herald Zeiss.

 

Španělská vláda nicméně doufá, že by potenciální ložiska ropy snížily závislost země na jejím dovozu. Vláda si také kromě toho slibuje, že díky možné těžbě ropy se vytvoří více jak pět tisíc pracovních míst, čímž by se také celkově posílila ekonomika Kanárských ostrovů.

 

Klíčová slova: Španělsko, Kanárské ostrovy, Lanzarote, Fuerteventura

 

Publikováno: 21.03.2012
Aktualizováno: 21.03.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: U dvou z Kanárských ostrovů se bude možná težit ropa

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist