V Bagdádu vybuchlo 14 bomb, 63 mrtvých a 185 zraněných

Celkem čtrnáct nastražených bomb vybuchlo dnes ráno v irácké metropoli Bagdádu. Tento útok zabil nejméně 63 lidí a dalších 185 lidí bylo vážně zraněno. K tomuto koordinovanému útoku došlo jen pár dní poté, co byli z Iráku oficiálně staženi američtí vojáci.

 

Nastražené bomby explodovaly během ranní dopravní špičky, především v šíitských čtvrtích. čtyři bomby byly nastraženy v zaparkovaných autech a zbylých deset bomb bylo rozmístěno v ulicích. Podle prohlášení mluvčího bagdádské policie Kásima Atta byly terčem útoků školy, protikorupční úřad a dělníci. Místa útoků policie okamžitě neprodyšně uzavřela a krouží nad nimi vrtulníky.

 

Bombové útok byl proveden například ve čtvrti Amal, kde přišlo o život sedm lidí, ve čtvrti Daura zemřeli čtyři lidé a další exploze se odehrály ve čtvrtích Aš-Šabb, Šula a distriktu Azamíja.

 

Ve čtvrti Karráda odpálil bombu před sídlem protikorupčního úřadu sebevražedný útočník, který přijel před budovu sanitkou.

 

Tyto útoky přišly v době, kdy se Bagdád snaží dostat před soud sunnitského viceprezidenta Tárika Hášimího, který údajně stojí za přípravami teroristických útoků z minulých let. Na Hášimího byl vydán zatykač, ale policii se ho zatím nepodařilo dopadnout, údajně se nachází v kurdské oblasti na severu země.

 

Klíčová slova: Irák, Bagdád

Poloha

Souřadnice: 33° 20' 7" SŠ, 44° 25' 6" VD

V Bagdádu vybuchlo 14 bomb, 63 mrtvých a 185 zraněných - poloha na mapě
 

Publikováno: 22.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Bagdádu vybuchlo 14 bomb, 63 mrtvých a 185 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist