V Bogotě můžete spatřit všechny divy světa pohromadě

Pokud chcete vidět všechny nejvýznamnější světové památky pěkně vedle sebe na jednom místě, tak se vypravte do kolumbijské metropole Bogoty, kde jsou tyto slavné památky k vidění pohromadě na jednom stadionu. Neměli byste ale příliš otálet, památky zde vydrží pouze do jara, protože jsou postaveny z písku.

 

Doslova celý svět je rozmístěn na ploše přes tři tisíce metrů čtverečních. „Je tu zastoupeno pět kontinentů, máme tu například Egypt, Čínu, Sochu svobody i Eiffelovu věž. Když na stadion vejdete, jako byste se vydali na cestu kolem světa, je to kouzelné,“ pochvaluje si kolumbijský umělec Luic Carlos Quinetero.

 

Na stadionu je postaveno více jak sto soch nejznámějších světových památek: Eiffelova věž, řecký Pantheon, moskevský chrám Vasila Blaženého, obří Buddha, Velká čínská zeď, indický chrám Tádž Mahal, pyramidy v Gíze, brazilská hora Corcovado se sochou Krista a Socha svobody.

 

„Je to úplně poprvé, co se něco takového kdy vytvořilo. Nejen v Jižní Americe, ale vůbec na celém světě. Umělci, kteří tady pracovali, si užili hodně legrace a myslím, že se pobaví i návštěvníci. Uvidí všechno, co jsme vytvořili a co nás tak bavilo,“ uvedl jeden z umělců Nizozemec Martin Teller.

 

K výrobě soch byl použit pouze písek a voda, bez použití jakéhokoliv lepidla. Jelikož je Bogotá situována vysoko v Andách, muselo se sem na stavbu soch přivézt přes 6 tisíc tun písku.

 

Sochy jsou do 4. března příštího roku vystaveny ve sportovní aréně El Campín, před nepříznivým počasím je chrání obří stan, pod kterým jsou sochy schované.

 

Klíčová slova: Kolumbie, Bogotá

 

Publikováno: 01.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Bogotě můžete spatřit všechny divy světa pohromadě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist