V Chile mají největší venkovní bazén na světě

Pokud na dovolené u moře patříte mezi ty, kteří se raději koupu v bazénu než v moři, tak vás rozhodně bude zajímat, kde se nachází největší venkovní bazén na světě. Mnozí by tipovali, že to budou Spojené arabské emiráty, ale není tomu tak. Největší bazén na světě se nenachází dokonce ani na území Asie, ale v Jižní Americe, přesněji v Chile. Bazén je patří do obrovského turistického rezortu San Alfonso del Mar, který se nachází ve městě Algarrobo. Město Algarrobo leží na centrálním chilském pobřeží Tichého oceánu asi 100 kilometrů západně od metropole Santiago.

 

 

Bazén je dlouhý více jak kilometr, voda je upravena do barvy Karibského moře a je ohřívána na 26 stupňů

 

Venkovní bazén je dlouhý více než jeden kilometr, maximální hloubka je 35 metrů, vodní plocha zabírá 7,7 hektaru a v bazénu je 250 milionů litrů slané vody. Další lahůdkou tohoto světově unikátního bazénu je to, že jeho voda je speciálně upravena tak, aby měla naprosto stejnou barvu jako Karibské moře.

 

Voda se do bazénu přivádí přímo z vedlejšího Tichého oceánu, následně se filtruje, vyčistí a ohřeje na teplotu 26 stupňů, což je o devět stupňů vyšší teplota, než jakou má mořská voda v této lokalitě.

 

 

Okolo bazénu jsou kryté pláže s vyhřívaným pískem

 

Součástí bazénu jsou také pláže s vyhřívaným pískem, které se při nepřízni počasí promění v kryté. Bazén je zapsán v Guinessově knize rekordů jako největší venkovní bazén na světě.

 

Projekt turistického rezortu San Alfonso del Mar má na svědomí chilská společnost Crystal Lagoons. Rezort byl otevřen v prosinci roku 2006 a celkové náklady na jeho výstavbu včetně bazénu dosahovaly dvou miliard dolarů. Údržba celého komplexu vyjde každý rok na více než čtyři miliony dolarů.

 

 

 

Klíčová slova: Chile, Santiago

 

Publikováno: 04.07.2012
Aktualizováno: 04.07.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Chile mají největší venkovní bazén na světě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist