V Dominikánské republice vznikne nové letovisko

Pohled na Karibské moře z helikoptéry

Pohled na Karibské moře z helikoptéry

K populárním plážovým oblastem Dominikánské republiky, kterými jsou Punta Cana, Bayahibe, Boca Chica, Juan Dolio, Puerto Plata a Samaná, brzy nově přibude Miches na severovýchodním pobřeží ostrova. Dominikánský prezident Danilo Medina zde slavnostně otevřel novou dálnici mezi městy Miches - Sabana de la Mar a luxusní hotelový řetězec Four Seasons tak nyní může začít s výstavbou prvního hotelu v tomto regionu. 


"Nová čtyřicetikilometrová dálnice byla posledním chybějícím úsekem v rámci tzv. východního okruhu Circuito Vial del Este o délce 112 km. Tato trasa se začala stavět v roce 2011 a její první část byla otevřena vloni v lednu," říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky a dodává: "Díky propojení oblasti Punta Cana s Miches a Sabana de la Mar budou mít turisté možnost poznat jedinečná a dosud méně navštěvovaná místa na jižní straně Samanského zálivu."

 
Nové přímořské letovisko Tropicalia - Miches skýtá nádherné panenské pláže La Vacama, Esmeralda či Arriba Miches, přírodní laguny Redonda a Limón a rovněž nabízí bohaté možnosti sportovního vyžití v pohoří Cordillera Oriental či výlety za poznáním do národního parku Los Haitises. Samanský záliv se navíc pyšní prestižním členstvím na seznamu tzv. "Nejkrásnějších zálivů na světě". V regionu celého Karibiku se jedná o výjimečnou oblast zejména díky přítomnosti početných endemických druhů zvířat a rostlin. V zimní sezóně od prosince do března sem pravidelně připlouvají velryby hrbaté, aby se rozmnožovaly a rodily svá mláďata. Tato populární atrakce každoročně přiláká desetitisíce diváků.

 
Nový hotel Four Seasons de Tropicalia bude disponovat 169 pokoji, 40 rezidencemi, luxusním spa a jeho součástí bude také špičkové golfové hřiště architekta Toma Doaka považovaného za jednoho z deseti nejlepších golfových architektů současnosti.

 
Developerský projekt Four Seasons de Tropicalia vyjde na 310 milionů USD a ve své první fázi výstavby vytvoří na 1 800 pracovních míst. Do budoucna se v Miches plánuje výstavba dalších hotelů, což zaměstnanost ještě více navýší.

 
Dominikánská vláda očekává, že se vstupem společností Four Seasons, Playa Grande Holdings a Dolphin Capital Partners do Dominikánské republiky projeví o tuto karibskou zemi zájem další zahraniční investoři.

Klíčová slova: Dominikánská republika, Punta Cana, Boca Chica, Juan Dolio

 

Publikováno: 28.04.2016
Aktualizováno: 28.04.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Dominikánské republice vznikne nové letovisko

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist