V Indonésii se zřítil most, 11 mrtvých a 33 pohřešovaných

Z mostu Mahakam II. zbyly jen dva pilíře

Z mostu Mahakam II. zbyly jen dva pilíře

V sobotu o uplynulém víkendu se v indonéské části ostrova Borneo zřítil most Mahakam II. (také známý jako Kutai Kartanegara Bridge), který byl v provincii Východního Kalimantanu postaven po vzoru slavného Golden Gate v San Francsicu v roce 2002 a jeho výstavba přišla na 16 milionů dolarů (320 milionů korun). Při neštěstí zahynulo nejméně 11 lidí, 32 lidí bylo zraněno a dalších 33 lidí se stále pohřešuje.

 

Most Mahakam II. dlouhý 720 metrů se zřítil ve chvíli, kdy po něm projížděla auta a několik motocyklů. Přesná příčina nehody se vyšetřuje, ale světové agentury uvádějí, že v inkriminovaný okamžik prováděli na mostě dělníci opravu a jedno z podpůrných ocelových lan prasklo. Celý most se zřítil do řeky Mahakam během 30 sekund.

 

Jeden z očitých svědků uvedl pro místní televizní stanici TVOne, že viděl minimálně jeden autobus a tucet motocyklů, jak po zřícení mostu spadly do řeky.

 

Je velice těžké určit přesný počet obětí a pohřešovaných lidí, protože nevíme, kolik přesně bylo v tragický okamžik na mostě vozidel. Záchranářské práce ve vodě pod mostem jsou velice obtížné, protože řeka je zde velmi kalná a místy hluboká až čtyřicet metrů,” uvedl mluvčí krizového štábu Sutopo Purwo Nugroho.

 

Tento rok je to již třetí případ, kdy se v Indonésii zřítil most.Minulý měsíc spadl most v provincii Jižní Sumatra, když na něj vjelo moc těžké auto a v září se zřítil ve stejné provincii další most, na kterém probíhala jeho rekonstrukce. Tehdy přišli o život dva dělníci.

 

Klíčová slova: Indonésie, Borneo

Poloha

Souřadnice: 00° 26' 39" JŠ, 117° 00' 10" VD

V Indonésii se zřítil most, 11 mrtvých a 33 pohřešovaných - poloha na mapě
 

Publikováno: 28.11.2011
Aktualizováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Indonésii se zřítil most, 11 mrtvých a 33 pohřešovaných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist