V jezírku na golfovém hřišti v Brisbane plave šest žraloků

Golfové hřiště Carbrook Golf Clubu v australském městě Brisbane má velmi netradiční atrakci, u patnácté jamky je jezírko, ve kterém plave šest lidožravých žraloků bělavých (býčích). Golf není příliš adrenalinovým sportem, ale na tomto golfovém hřišti to rozhodně neplatí.

 

Žraloci ale nejsou v jezírku úmyslně, dostali se do něho během mohutných záplav rozvodněnou řekou Logan. V té době se několik žraloků prohánělo také zatopenými ulicemi v Brisbane a když voda ustoupila, tak jich celkem šest uvízlo v jezírku na golfovém hřišti. Někteří z nich měří až tři metry.

 

Pokud by si někdo myslel, že žraloci golfisty od tohoto hřiště odradí, tak je tomu přesně naopak. Stali se tu velkou atrakcí a generální manažer golfového klubu Scott Wagstaff dodává, že většina hráčů se také na patnácté jamce výrazně zlepšila a zpřesnila své údery. Těžko by se totiž hledal hráč, který by se po zkaženém odpalu odvážil vlézt pro míček do jezírka.

 

Vedení klubu dokonce přiznalo, že žraloky krmí. Podle manažera mají nejradši páchnoucí maso, takže jim občas házejí zbytky červeného a kuřecího masa.

 

Klíčová slova: Austrálie, Brisbane

 

Publikováno: 13.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V jezírku na golfovém hřišti v Brisbane plave šest žraloků

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist