V Manile narazilo letadlo do školy, 13 mrtvých a 20 zraněných

Malé dopravní letadlo pro čtyři cestující dnes narazilo do budovy školy ve slumu na okraji filipínské metropole Manily. Při tragické nehodě zemřelo 13 lidí včetně obou pilotů letadla a jednoho pasažéra. Nejméně 20 lidí bylo zraněno a dalších 5 lidí se pohřešuje. Budova školy byla v době nárazu letadla prázdná.

 

Dvoumotorový letoun měl namířeno na ostrov Mindoro, kde měl vyzvednout náklad. Pilot letadla hlásil kontrolní věži na manilském letišti krátce po startu, ale stroj havaroval ještě dříve, než se mohl vrátit zpět na letiště a nouzově přistát.

 

Dvoumotorový letoun měl v době nárazu obě nádrže plné paliva a začal ihned hořet. Plameny rychle pohltily kromě školní budovy dalších 30 domků v okolí. Oheň se mezi okolními příbytky šířil velkou rychlostí, protože v této chudinské čtvrti si lidé staví domy ze všech dostupných materiálů, které jsou většinou hořlavé.

 

Hasiči se na místo nehody dostali kvůli úzkým uličkám až po několika desítkách minut a běsnící oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu až po třech hodinách. Příčina nehody zatím není známa.

 

Klíčová slova: Filipíny, Manila

Poloha

Souřadnice: 14° 27' 33" SŠ, 121° 0' 2" VD

V Manile narazilo letadlo do školy, 13 mrtvých a 20 zraněných - poloha na mapě
 

Publikováno: 10.12.2011
Aktualizováno: 10.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Manile narazilo letadlo do školy, 13 mrtvých a 20 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist